ДНІПРОПЕТРОВСЬКГАЗ ЗБУТ Меню
104

контакт-центр

Контакт-центр 056 79 40 304

Контакт-центр056 79 40 304

01.05.2017 / 09:15

Вартість постачання природного газу

З 1 жовтня 2015 року вартість постачання природного газу є ринковою, тобто не регулюється. Проте є виключення: для соціальних споживачів її обмежує Кабмін. Кошти, які отримує постачальник, йдуть на організацію обліку газу та проведення розрахунків зі споживачами

Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 19 жовтня 2018 р. №867 «Про затвердження Положення про покладення спеціальних обов’язків на суб’єктів ринку природного газу для забезпечення загальносуспільних інтересів у процесі функціонування ринку природного газу» визначається максимальна торгова націнка постачальника природного газу із спеціальними обов’язками на території Дніпропетровської області.

Максимальна торгова націнка постачальника природного газу зі спеціальними обов’язками для побутових споживачів і релігійних організацій становить 2,5% від ціни природнього газу.

Довідка. Раніше вартість постачання регулювалась постановами НКРЕКП, який встановлював тарифи на постачання природного газу для кожного підприємства окремо - головним чином залежно від чисельності споживачів і загального обсягу споживання. Разом з розміром тарифу затверджувалася також його структура - на що саме постачальник повинен витратити тарифний дохід.

З тарифу на постачання приблизно половина призначалася на оплату комісії банків і платіжних сервісів за обслуговування платежів, решта - на зарплати персоналу, податки і соціальні відрахування (на фонд оплати праці), утримання приміщень для персоналу та обслуговування клієнтів, закупівлю та обслуговування обчислювальною технікою, оплату зв'язку.